Korner 365 » Podjela bodova u derbiju Liverpoola i Arsenala

Podjela bodova u derbiju Liverpoola i Arsenala

Liverpool i Arsenal su na Anfieldu odigrali 1-1 pa su “Topnici” zadržali vrh ljestvice u engleskoj Premier ligi.

Bila je to odlična utakmica u kojoj su “Redsi” bili bliži pobjedi, međutim na kraju je ipak završilo 1-1.

Počelo je sjajno za goste, Arsenal je poveo već u četvrtoj minuti. Martin Odegaard je ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane, a Gabriel glavom pogodio za 1-0. Pogodak je provjeravan zbog mogućeg zaleđa, no sudac Chris Kavanagh je pokazao na centar.

Liverpool je izjednačio u 29. minuti. Trent Alexander-Arnold je sjajnom dugačkom loptom uposlio Mohameda Salaha koji se lako oslobodio Oleksandra Zinčenka i sjajno pogodio pod rašlje za 1-1.

U nastavku susreta više nije bilo golova, a igrači Liverpoola dva puta su gađali okvir gola. U 70. minuti pucao je Harvey Elliott, ali je pogodio vratnicu. Još bolju priliku “Redsi” su imali tri minute kasnije. Bila je to kontra pet na dva, Salah je gurnuo do Alexandera-Arnolda koji je iz blizine pogodio prečku.