27 srpnja, 2024
Korner 365 » Sarajevo rutinski svladalo Tuzla City na Koševu

Sarajevo rutinski svladalo Tuzla City na Koševu

2 min read

Nogometaši Sarajeva svladali su Tuzla City s 5:1 u susretu 15. kola Premijer lige BiH koji je odigran na Koševu.

Na samom početku susreta kada je sudac Antoni Bandić iz Gruda dao znak za početak susreta igrači Tuzla Cityja su kleknuli na teren i time iskazali nezadovoljstvo suđenjem u bh. nogometu, a igrači Sarajeva su se dodavali na svojoj polovici terena. Nakon 90-ak sekundi susret na Koševu je nastavljen.

Prva prilika na susretu viđena je u 10. minuti kada je pucao Hasić, a njegov udarac je obranio gostujući vratar Fejzić. U 16. minuti Beganović je povratnom loptom uposlio Hasića koji je pucao s nekih 15 metara, ali lopta je otišla visoko preko gola.

Dvije minute kasnije dobra prilika za goste. Mehanović je sjajno prošao Đuričkovića, ali umjesto da asistira, on je pucao iz nepovoljne pozicije, a lopta je otišla preko gola.

Domaćin je do prednosti stigao u 19. minuti susreta pogotkom Čatakovića na asistenciju Julardžije.

Gosti se vraćaju u igru za samo dvije minute. Pantelić je dobro primio loptu nakon jednog ubačaja i lijepo pogodio za izjednačenje.

Već u 23. minuti 2:1 je za Sarajevo kada je pogodio Mustafić, a novu asistenciju ubilježio je Julardžija.

U 24. minuti domaći su povećali vodstvo na 3:1 drugim pogotkom Mustafića.

Na 4:1 povisio je u 35. minuti Čataković koji je pogodio s nekih 20 metara, dok je asistenciju ubilježio Aničić.

U 59. minuti bilo je opasno pred golom Sarajeva, ali Buljubašić je otklonio opasnost.

Tri minute kasnije Čataković je nakon jedne kontre pucao, ali lopta je otišla preko gola.

U 63. minuti Hasić je pogodio za 5:1 na asistenciju Beganovića.

Osmić je pucao s desetak metara iskosa u 70. minuti, ali njegov udarac brani Šahinović.

U 75. minuti velika prilika za Kyeremeha koji je blokiran u posljednji trenutak.

Andjušić je ukrao loptu i lijepo s 20 metara vanjskim dijelom kopačke matirao Fejzića u 83. minuti susreta.

Dvije minute kasnije gosti postižu gol za konačnih 6:2. S desne strane je lijepo pucao i postigao gol mladi Garčević.