Korner 365 » Sarajevo upisalo pobjedu nad Željezničarom u derbiju

Sarajevo upisalo pobjedu nad Željezničarom u derbiju

1 min read
Sarajevo slavilo protiv Željezničara

Nogometaši Sarajeva i Željezničara odigrali su 150. sarajevski derbi u 10. kolu Premijer lige, a susret je pripao Sarajevu koje je slavilo rezultatom 3:0 na Koševu.

U 27. minuti Oliveira je ubacio s lijeve strane u peterac gostiju odakle Hasić iz drugog pokušaja uspijeva da savlada vratara Željezničara Muftića.

Hasić je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena preuzeo ulogu asistenta, a ovaj put u strijelce se upisao Oliveira koji je rezantnim udarcem s desetak metara pogodio rašlje gola.

Željezničar je u drugom poluvremenu pokušavao smanjiti zaostatak, a najbliži tome bio je Mekić u 79. minuti koji s rubu šesnaesterca puca malo pored gola. S druge strane u stopostotnoj prilici se našao Čataković koji, tek što je ušao u igru, izlazi sam pred Muftića, ali vratar Željezničara brani njegov udarac.

Hamza Čataković je nekoliko minuta kasnije uspio pogoditi za konačnih 3:0 pobjedu Sarajeva.

Ranije je Borac uvjerljivo s 0:3 slavio na gostovanju kod Goška u Gabeli.