Korner 365 » Senzacija nakon drame u drugom kolu ženskog turnira Australian Opena

Senzacija nakon drame u drugom kolu ženskog turnira Australian Opena

Jedna od favoritkinja za naslov, finalistica prošlogodišnjeg turnira i treća tenisačica svijeta Kazahstanka Elena Rybakina izgubila je nakon 2 h i 48 minuta igre u duelu protiv Anne Blinkove iz Rusije 4-6 6-4 6-7 (20).

Drama se odvila na kraju trećeg seta,gdje Blinkova ne koristi 2 meč lopte na svom servis gemu pri rezultatu 6-5.
Rybakina se vraća te odvlači meč u završni tiebreak koji je trajao čak 28 minuta.
Koristi tek osmu meč loptu u tiebreaku,desetu ukupno u meču te odnosi senzacionalnu pobjedu 22-20 u najdužem tiebreaku u povijesti pojedinačnih mečeva Grand Slam turnira.

Koliko je dramatično bilo pokazuje nam podatak da je Blinkova spasila 4 meč lopte prije nego što je iskoristila svoju čak desetu u meču.

U trećem kolu očekuje je susret protiv Jasmine Paolini iz Italije.

Elena Rybakina vs Anna Blinkova 4-6 6-4 6-7 (20-22).