27 srpnja, 2024
Korner 365 » Široki poražen od Sloge, utakmicu presudio bivši igrač Plavo bijelih

Široki poražen od Sloge, utakmicu presudio bivši igrač Plavo bijelih

2 min read
NK Široki Brijeg upisao je poraz os 1:0 na gostovanju kod Sloge u Doboju.

Nogometaši Širokog Brijega poraženi su rezultatom 1:0 na gostovanju kod Sloge Doboj u 11. kolu Premijer lige BiH.

Jednini pogodak na utakmici postigao je Toni Jović u 63. minuti utakmice protiv svog bivšeg kluba.

Na samom početku Chinedu je propustio priliku za Široki.

Širokobriježani su imali inicijativu, zaprijetili su nekoliko puta, ali i nisu uspijevali postići pogodak. U 15. minuti pokušao je Kpan, ali nije bio precizan, da bi zatim Širokobriježani imali još jedan dobar napad, ali je vratar Sloge bio siguran.

To je bio već treći udarac gostujućeg sastava, dok domaći nisu ozbiljnije zaprijetili. Novih prilika nije bilo sve do 30. minute, kada je Široki Brijeg zaprijetio preko Chinedua, a domaći preko Vidića, ali mreže su opet mirovale.

U 40. minuti, u prilici se našao jedan igrač Sloge, ali vratar Bender istaknuo se dobrom obranom, pa je to ujedno bila i posljednja prilika u prvom poluvremenu na obje strane.

Na otvaranju drugog dijela utakmice domaći prijete iz daljine, ali je lopta otišla daleko od gola Širokog Brijega.

Nakon toga, gosti su opet preuzeli inicijativu, stvarali prilike, ali ih nisu nikako mogli realizirati.

U 59. minuti je bilo opasno pred golom Sloge nakon udarca iz kuta, ali je otklonjena opasnost,

Na drugoj strani u prilici se našao Vidić, ali nije bio precizan.

Poslije promašaja igrača Širokog Brijega, uslijedila je kazna, a Sloga je u 64. minuti stigla do vodstva.

Bivši igrač Širokog Brijega Toni Jović pogodio je za veliku domaćih radost navijača.

Gosti se nakon primljenog gola nisu predavali i držali su konce igre u svojim rukama, ali do ozbiljnijih prilika nisu dolazili, tako da do kraja prilika više nije bilo, pa je Sloga slavila novu pobjedu na svom terenu, gdje je odigrala četiri utakmice i isto toliko puta slavila.

U sljedećem kolu Široki Brijeg gostuje kod Borca u Banja Luci.

1 thought on “Široki poražen od Sloge, utakmicu presudio bivši igrač Plavo bijelih