Korner 365 » Široki preko Veleža do polufinala Kupa

Široki preko Veleža do polufinala Kupa

U dramatičnoj uzvratnoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH, odigranoj na stadionu Rođeni u Mostaru, Široki Brijeg je ostvario pobjedu nad Veležom rezultatom 3:2.

Široki je prvo poveo u 15. minuti golom Stephena Chinedua.

Cyrille Kpan donosi Širokobriježanima drugo vodstvo u 21. minuti, uz asistenciju Luke Marina, koji je sudjelovao i kod prvog gola.

Velež se uspio vratiti u igru zahvaljujući pogocima Giorgia Guliashvilija u 33. i 41. minuti. Međutim, njihov povratak otežao je isključenje Saše Domića u 74. minuti nakon što je zaradio drugi žuti karton.

U 71. minuti utakmice, Širokom nije dosuđen očigledan jedanaesterac na Pranjiću.

Kruna napetosti dogodila se u 92. minuti, kada je Daniel Lukić pogodio iz penala, osiguravajući Širokom pobjedu i mjesto u polufinalu Kupa.

Podsjetimo, u prošlotjednoj prvoj četvrtfinalnoj utakmici, Široki Brijeg je pobijedio Velež s 2:1. Polufinalne pozicije već su ranije osigurali Sloga Meridian, Zrinjski i Borac.