Korner 365 » United završio nastup u Ligi prvaka na posljednjem mjestu

United završio nastup u Ligi prvaka na posljednjem mjestu

3 min read

Nogometaši Bayerna svladali su Manchester United 0:1 na Old Traffordu u posljednjem kolu skupine A Lige prvaka.

Pogodak odluke na ovoj utakmici postigao je Kingsley Coman u 71. minuti, dok je asistenciju upisao Harry Kane.

U drugoj utakmici ove skupine Kopenhagen je dočekao Galatasaray i slavio s 1:0, te na taj način potvrdio prolaz u osminu finala Lige prvaka.

Odlučujući gol na susretu postigao je Lukas Lerager u 58. minuti susreta. Zanimljivo da je isti igrač dobio i crveni karton u 90. minuti utakmice.

Na prvom mjestu ove skupine završio je Bayern sa 16 bodova, drugi je Kopenhagen s 8, treći je Galatasaray koji ide u Europsku ligu, a posljednji je Manchester United koji završava svoju europsku sezonu.

Odigrana su i oba susreta skupine B u kojoj su Arsenal i PSV odigrali su 1:1.

Arsenal je poveo u 42. minuti kada je pogodio Eddie Nketiah. Za izjednačenje gostujuće momčadi pogodio je Yorbe Vertessen u 50. minuti susreta.

U drugoj utakmici ove skupine Lens je s 2:1 pobijedio Sevillu.

U 60. minuti Frankowski dovodi domaće u vodstvo. Izjednačenje gostima donosi Sergio Ramos iz jedanaesterca u 79. minuti susreta. Međutim, domaća momčad stiže do pobjedonosnog pogotka u šestoj minuti sudačke nadoknade kada je pogodio Fulgini.

U skupini C odigran je susret između Union Berlina i Real Madrida u kojem je na kraju kraljevski klub upisao pobjedu 2:3 i potvrdio besprijekorno odigranu grupnu fazu sa šest pobjeda.

U 45. minuti Luka Modrić je izveo kazneni udarac i pucao u donji lijevi kut, ali je njegov udarac pročitao i lijepo obranio domaći vratar Frederik Ronnow.

Union Berlin je poveo samo minutu kasnije pogotkom kojeg je postigao Kevin Volland.

U 61. minuti gosti dolaze do izjednačenja pogotkom Joselua kojemu je asistirao Rodrygo.

Preokret kraljevskom klubu donosio Joselu svojim drugim pogotkom, ovog puta asistenciju je ubilježio Garcia.

U 85. minuti Kral pogađa mrežu gostiju i izjednačuje rezultat na 2:2 u jako zanimljivom ogledu. Međutim, samo četiri minute kasnije gosti dolaze do trećeg pogotka i pobjede u ovom susretu, a strijelac je bio Dani Ceballos.

U drugom susretu ove skupine Napoli je rutinski s 2:0 svladao Bragu.

Politano je ubacio loptu, a Serdar Saatci je pokušao presjeći dodavanje i nesretno skrenuo loptu u vlastitu mrežu za 1:0 vodstvo domaće momčadi u 9. minuti.

Do 2:0 vodstva domaća momčad stigla je u 33. minuti kada je Natan zaobišao gostujućeg vratara i poslužio Victora Osimhena koji lagano posprema loptu u mrežu.

Inter i Real Sociedad su na Giuseppe Meazzi odigrali 0:0 u susretu skupine C Lige prvaka.

U drugom dvoboju u ovoj skupini Benfica je na gostovanju kod Salzburga slavila 1:3 i osigurala nastup u nokaut fazi Europske lige.

U 32. minuti Angel Di Maria je pokazao kakav je nogometni majstor i postigao je pogodak izravno iz kornera za vodstvo Benfice.

Do drugog pogotka gosti su došli u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela, kada je Di Maria poslao loptu za Rafu Silvu koji pogađa u donji lijevi kut gola vratara Schlagera.

Domaća momčad u 57. minuti smanjuje na 1:2 pogotkom Luke Sučića.

U 92. minuti Arthur Cabral lijepo je petom pogodio za konačnih 1:3 u ovom susretu.