Korner 365 » Vukovar srušio Osijek i ušao u finale 10. Memorijala Blage Zadre

Vukovar srušio Osijek i ušao u finale 10. Memorijala Blage Zadre

HNK Vukovar 1991 slavio protiv Osijeka i plasirao se u finale 10. Memorijala Blage Zadre

U prvom polufinalu 10. Memorijala Blage Zadre domaći HNK Vukovar 1991 svladao je rezultatom 2:0 NK Osijek.

U 9. minuti Gonzalez je bio u prodoru i proigrao Knolla koji je s 20 metara neobranjivo naciljao lijeve rašlje. Lopta se od grede odbila u mrežu za pljesak s tribina jer je zaista to bio eurogol njemačkog napadača.

Drugi je pogodak viđen u 29. minuti. Mustedanagić je prošao kroz prorijeđenu osječku obranu i dolaskom u zonu šuta vrlo precizno, po podlozi, naciljao lijevi kut. Skromno izdanje u prvom dijelu Bijelo-plavi su nastojali popraviti pokušajima Lovrića i mladog Barišića. Međutim, prvo je Mandić dobro reagirao na svojim vratima, a potom se obrana Vukovaraca dobro snašla i otklonila opasnost.

U 50. minuti odlični Gonzalez je lukavim udarcem izvan šesnaesterca pogodio gredu. Mierez je potom pokušao smanjiti rezultat, ali je domaći vratar i tada bio uspješan. Na suprotnoj strani zaprijetio je Mustedanagić čiji je udarac neutralizirao Barešić.

Prilike za Osječane imali su Lovrić, zatim Garmash i Jugović u istoj akciji kada su Vukovarci spašavali s gol-linije. Vukovarci su odigrali odlično i pokazali da s pravom imaju ambicije ući u elitni razred hrvatskog nogometa.