Korner 365 » Zrinjski svladao Velež u gradskom derbiju

Zrinjski svladao Velež u gradskom derbiju

Nogometaši Zrinjskog i Veleža odigrali su zaostalu utakmicu 2. kola Premijer lige BiH na stadionu Pod Bijelim Brijegom, a mostarski derbi pripao je momčadi Krunoslava Rendulića koja je rezultatom 3:0 slavila u ovoj utakmici.

Zrinjski je dobro otvorio susret i već u 6. minuti stigao u vodstvo. Tomislav Kiš je ubacio iz slobodnog udarca, a Mario Ćuže pogađa mrežu Veleža.

U 9. minuti dobra prilika za domaće. Kiš je ubacio loptu, Bilbija puca glavom, ali na putu prema mreži lopta pogađa Radića koji tako spašava goste.

Dvije minute kasnije gosti prijete preko Haskića čiji udarac iz daljine prolazi pored gola.

U 21. minuti dobra sada akcija gostiju kada je Šturm ubacio, ali siguran je domaći vratar Marić.

Radić je puca s nekih 25 metara, Hadžikić nije najbolje reagirao, a na odbijanac natrčava Jakovljević i zabija za 2:0 vodstvo Zrinjskog u 37. minuti.

U 43. minuti najbolja prilika za goste. Džafić je ubacio, Haskić puca s pet metara, ali Marić uz pomoć vratnice spašava svoj gol.

U drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Kiš je izveo udarac iz kuta, netko od nogometaša Veleža glavom loptu prebacuje na drugu vratnicu gdje je usamljen Jakovljević koji postiže svoj drugi pogodak.