Korner 365 » BiH rutinski slavila na gostovanju kod Lihtenštajna

BiH rutinski slavila na gostovanju kod Lihtenštajna

BiH uvjerljivo slavila na gostovanju kod Lihtenštajna.

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala je pobjedu 0:2 na gostovanju kod Lihtenštajna u 7. kolu skupine J kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje se održava iduće godine u Njemačkoj.

Strijelac vodećeg pogotka bio je Amar Rahmanović u 14. minuti utakmice.

Do pogotka je došlo nakon što je Pjanić uputio dijagonalu za Džeku koji je promiješao vratara i obranu Lihtenštajna, ali je njegov udarac blokiran, nakon čega Amar Rahmanović šalje loptu u mrežu domaćih.

Do kraja prvog poluvremena BiH je udvostručila vodstvo.

Igrala se 42. minuta kada je Miroslav Stevanović pogodio protivničku mrežu nakon asistencije Ermedina Demirovića.

Rezultat nakon više od 50 minuta igre je 2:0 za BiH, a početkom drugog poluvremena došlo je i do prekida utakmice.

BH Fanatikosi su ubacili veliki broj baklji u teren, a jedna od njih je u nogu pogodila i glavnog suca.

On je odlučio prekinuti utakmicu dok se baklje ne izbace s terena, a situacija na tribinama smiri.

Navijači su sve vrijeme skandirali: Savez napolje, a njihova bakljada i prekid utakmice izazvao je zvižduke domaćih navijača s ostalih tribina.  Nakon reakcije Edina Džeke i razgovora s navijačima utakmica je nastavljena i do kraja se rezultat nije promijenio.

U ostalim utakmicama ove skupine Portugal je na domaćem terenu s 3:2 svladao Slovačku, a Island i Luksemburg odigrali su 1:1.