Korner 365 » BiH uvjerljivo poražena od Portugala, Ronaldo postigao dva pogotka

BiH uvjerljivo poražena od Portugala, Ronaldo postigao dva pogotka

Portugalci očitali lekciju Zmajevima i ugasili svaku nadu za EURO

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je s visokih 0:5 od Portugala u 8. kolu Kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Adrian Leon Barišić je igrao rukom u kaznenom prostoru i dosuđen je jedanaesterac za goste.

U 5. minuti je mrežu Ibrahima Šehića načeo Cristiano Ronaldo iz jedanaesterca.

Ronaldo je udvostručio prednost Portugala u 20. minuti na asistenciju Felixa, a gol potvrđen nakon VAR provjere.

Već u 25. minuti Bruno Fernandes je pogodio za 3:0 i pitanje pobjednika je praktički bilo riješeno.

U 32. minuti Joao Cancelo je strijelac za 4:0 vodstvo Portugala.

Još jedan igrač Barcelone Joao Felix postavio je rezultat prvog dijela golom u 41. minuti, za velikih 5:0 vodstvo momčadi koju vodi Roberto Martinez.

Mijenjao je na poluvremenu Savo Milošević, kada su izašli Demirović i Rahmanović, a ušli Hadžiahmetović i Gazibegović.

Drugo poluvrijeme prvaci Evrope iz 2016. godine očigledno su spustili malo gas, jer u nastavku nije bilo golova u mreži Ibrahima Šehića.

Upravo je golman BiH napustio igru u 71. minuti, kada je među stative stao Nikola Vasilj. Igru su također napustili Stevanović i Barišić, a u igru je Milošević uveo Hamulića i Gojkovića. Međutim, ništa nije pomoglo indisponiranim bh. nogometašima koji nisu bili ni blizu svog prepoznatljivog nivoa.

U ostale dvije utakmice ove skupine Slovačka je upisala minimalnu 0:1 pobjedu na gostovanju kod Luksemburga, dok je Island na domaćem terenu uvjerljivo s 4:0 porazio Lihtenštajn.

3 thoughts on “BiH uvjerljivo poražena od Portugala, Ronaldo postigao dva pogotka