27 srpnja, 2024
Korner 365 » Borac upisao minimalnu pobjedu nad Igmanom

Borac upisao minimalnu pobjedu nad Igmanom

2 min read

Nogometaši Borca svladali su s minimalnih 0:1 momčad Igmana u Konjicu u susretu 15. kola Premijer lige BiH.

U prvih deset minuta viđene su dvije ozbiljnije prilike, odnosno po jedna na obje strane. Prvo je udarac Denkovića blokirala gostujuća obrana, a onda je udarac Blagaića otišao pored gola Ćemana.

Jurilj pokušao zaprijetiti protivničkim golu u 16. minuti, ali njegov udarac je otišao pored gola. Samo minutu kasnije uslijedila je velika prilika za Igman. Denković je izašao sam jedan na jedan s Pavlovićem, ali se spetljao i na kraju je propala velika prilika za domaću momčad.

Pogodak odluke postigao je David Čavić u 26. minuti susreta. Nakon lijepe akcije, Jurilj je ubacio loptu u šesnaesterac, Lukić je prebacio loptu glavom na drugu vratnicu, gdje je Čavić ostao sam i matirao vratara kluba iz Konjica.

U 28. minuti gosti su opet odigrali lijepu akciju po lijevoj strani. Herrera i Jurilj su odigrali dupli pas, Jurilj je ubacio loptu, a Čavić pucao glavom, ali njegov pokušaj je zaustavila obrana Igmana.

Dvije minute kasnije dobro dodavanje Čavića za Blagaića, koji je izašao jedan na jedan s Ćemanom, ali je vratar Igmana odlično reagirao.

U 35. minuti je Borac stvorio novu priliku, ponovo je Blagaić pucao, ali njevog udarac odlazi preko gola, a onda je uslijedila kontra. U prilici za Igman se našao Mešić, čiji pokušaj je završio u rukama Pavlovića.

Ramić je u 41. minuti pokušao zaprijetiti protivničkom golu, ali nije bilo većih problema za vratara Borca, a onda je u 45. minuti Ćeman zamalo poklonio gol gostima, ali na njegovu sreću sve se dobro završilo. Ujedno, to je bila i posljednja prilika prvog dijela.

Drugi dio susreta na Gradskom stadionu je počeo prilikom Čubrila, ali je na kraju samo uspio izboriti korner za svoju momčad.  Potom je Mešić pokušao ugroziti gol Pavlovića, ali je čuvar mreže Borca je dobro reagirao.

Zatim je uslijedila kontra Banjalučana kada je Jurilj ubacio, ali je na loptu zakasnio Lukić.

U 63. minuti je viđena dobra kontra gostujuće momčadi, ali je Čaviću u presudnom trenutku pobjegla lopta, a onda je Grahovac ubacio s desne strane, ali dobro su reagirali igrači Igmana.

Do kraja se rezultat nije mijenjao i Borac je upisao nova tri boda.