27 srpnja, 2024
Korner 365 » Manchester City i Liverpool podijelili bodove u derbiju

Manchester City i Liverpool podijelili bodove u derbiju

1 min read

U derbiju 13. kola engleskog nogometnog prvenstva, vodeći Manchester City i drugi Liverpool igrali su 1-1 (1-0).

City je svoju bolju igru okrunio vodećim golom Haalanda (27) sredinom prvog poluvremena, udarac Norvežanina s 15-ak metara bio je prejak za Allisona unatoč tomu što je brazilski vratar uspio dotaknuti loptu vršcima prstiju.

Iako je City i u nastavku stalno prijetio povećanjem vodstva do njega nije stigao, a Liverpool je to kaznio izjednačujući pogotkom Alexander-Arnolda (80) koji je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio donji desni kut nemoćnog Edersona.

Joško Gvardiol ostao je na klupi Cityja kod kojega u sastavu nije bilo Matea Kovačića zbog ozljede.

Vodeći City sada ima 29 bodova, a drugi Liverpool 28.

To otvara priliku trećem Arsenalu, koji je na 27 bodova, da pobjedom na gostovanju kod Brentforda kasnije u subotu preuzme vrh.