26 srpnja, 2024
Korner 365 » Hajduk uvjerljivim slavljem prošao u 1/8 finala hrvatskog Kupa

Hajduk uvjerljivim slavljem prošao u 1/8 finala hrvatskog Kupa

Hajduk je u spektakularnom dvoboju šesnaestine finala Hrvaskog nogometnog kupa sa 6:0 na stadionu Stanko Vlainić Dida u Slavonskom Brodu pobijedio petoligaša Omladinca iz Gornje Vrbe.

Iako nikada klub iz tako niskog ranga nije izbacio prvoligaša iz Kupa, trener Ivan Leko izveo je jak sastav, pa je od prve minute krenuo i najbolji igrač Splićana Marko Livaja.

Upravo je Livaja doveo goste u vodstvo u 16. minuti sjajnim pogotkom nakon ubačaja s lijevog boka. Potom je Hajduk sve riješio u samoj završnici prvog poluvremena, Dolček je u 43. minuti na asistenciju Sahitija pogodio za 0:2, a Sahiti u drugoj minuti nadoknade za 0:3.

Počekom drugog poluvremena Leko je ostavio u svlačionici Melnjaka i Odjidju-Ofoea, a uveo je Blaža Lauša i Mihaela Žapera, kojemu je ovo debi za “bile” nakon dolaska iz Osijeka.

Upravo je svježi Lauš u 52. minuti zabio četvrti gol za goste, obranio je odličan udarac Kalika vratar Soltoković, a do odbijene lopte došao je Livaja i poslužio Lauša, koji iz voleja trese mrežu.

Na 0:5 povisio je šest minuta kasnije prelijepim pogotkom s 20-ak metara Marokanac Benrahou. U 65. minuti Moufi je vratio jednu loptu u sredinu, a Marokanac je preciznim udarcem zabio svoj drugi gol.