Korner 365 » Milan preokretom svladao PSG na San Siru

Milan preokretom svladao PSG na San Siru

Nogometaši Milana dočekali su PSG na San Siru i slavili 2:1 u 4. kolu skupine F Lige prvaka.

PSG je poveo, no “Rossoneri” su okrenuli rezultat ostvarivši prvu pobjedu u skupini.

Francuski prvak je poveo već u devetoj minuti golom Milana ŠkriniaraVitinha je izveo korner, Marquinhos je glavom prenio loptu na drugu stativu do Škriniara koji je zabio za 1-0.

Samo tri minute kasnije Milan je izjednačio nakon sjajne kontre koju je povukao Rafael Leao. Brazilac je uposlio Oliviera Girouda koji je pucao, Gianluigi Donnarumma je obranio, ali je Leao sjajno “škaricama” pospremio loptu u mrežu.

Parižani su u 27. minuti mogli do nove prednosti, ali je Ousmane Dembele pogodio vratnicu. Milan je okrenuo rezultat u 50. minuti preko Girouda koji je pogodio glavom za 2-1.

Ubacio je Theo Hernandez, a francuski napadač sjajno zabio za vodstvo “Rossonera”. Zanimljivo, u trenutku ubačaja u kaznenom prostoru su ležali gostujući branič Hakimi i domaći napadač Leao nakon međusobnog sudara, no to nije smetalo Giroudu da nakon visokog skoka zatrese mrežu. Najbliže izjednačenju PSG je bio u 89. minuti kada je Kang-In Lee pogodio stativu.

U drugom susretu iz F skupine Borussia Dortmund je pobijedila Newcastle United s 2-0.

Aktualni europski prvak Manchester City osigurao je plasman u osminu finala Lige prvaka nakon što je u susretu 4. kola G skupine pobijedio Young Boyse s 3-0 ostvarivši i četvrtu pobjedu.

U drugom susretu RB Leipzig je u Beogradu pobijedio Crvenu zvezdu s 2-1 pridruživši se Cityju u drugom krugu.

U skupini E Atletico Madrid je deklasirao Celtic sa 6-0 preuzevši vrh ljestvice.

U drugom susretu Lazio je pobijedio Feyenoord s 1-0.

U skupini H Porto je pobijedio Antwerp s 2-0.