Korner 365 » Mladi Vatreni svladali Bjelorusiju u kvalifikacijama za Euro

Mladi Vatreni svladali Bjelorusiju u kvalifikacijama za Euro

Mladi Vatreni golovima Sučića i Baturine svladali Bjelorusiju

Hrvatska U21 reprezentacija pobijedila je Bjelorusiju s 2-0 u Velikoj Gorici u utakmici skupine G kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2025. godine.

Izabranici Dragana Skočića imali su imperativ pobjede nakon nesretnog remija s Grčkom (2-2), koja je izjednačila u zadnjim minutama utakmice, a u tome su golovima Sučića (45+1′-11m) i Baturine (54′) i uspjeli, pa su se uključili u borbu za vrh kvalifikacijske skupine, piše HRT.

Nakon pobjede na Farskim otocima (4-2) i remija kod Grčke (2-2), hrvatska mlada vrsta je tako ostvarila i drugu pobjedu.

U većem dijelu prvog poluvremena igralo se posve uzjednačeno, a bolje prilike su imali Bjelorusi. No, u zadnjoj minuti prvog dijela iz slobodnog udarca pucao je Sučić, a loptu u živom zidu rukom zaustavlja bjeloruski igrač Andrej Rylach. Penal je izveo Sučić i sigurno pogodio za vodstvo.

U 54. minuti Baturina je povećao vodstvo nakon što je udarac veznjaka Dinama okrznuo Nikitu Baranoka i završio u mreži. U 63. minuti Dino Grozdanić je pogodio gredu.

Na ljestvici vodi Portugal s devet bodova, Hrvatska je druga sa sedam, Grčka ima pet, Farski otoci četiri, Bjelorusija i Andora po tri boda. Prvak skupine osigurava izravno završni turnir, kao i tri od ukupno devet drugoplasiranih selekcija s najboljim bodovnim rezultatima. Preostalih šest drugoplasiranih momčadi idu u doigravanje.

Sljedeću utakmicu momčad Dragana Skočića igra upravo kod Bjelorusije 20. studenoga.