19 rujna, 2024
Korner 365 » Real čudesnim preokretom došao do pobjede

Real čudesnim preokretom došao do pobjede

Nogometaši Real Madrida u 21. kolu La Lige slavili su čudesnim preokretom svladali su Almeriju 3:2 nakon što su stigli zaostatak od 0:2 na domaćem terenu.

Počelo je sjajno za goste. Nacho je pogriješio prilikom jednog dodavanja, a gosti su “poklon” pretvorili u pogodak već u 38. sekundi. Strijelac je bio Largie Ramazani, na asistenciju Lucasa Robertonea. U 43. minuti Edgar Gonzalez je sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora fantastično pogodio za 0-2.

Carlo Ancelotti je u nastavak susreta ušao s tri izmjene. U svlačionici su ostali Nacho, Mendy i Rodrygo, a u igru su ušli Brahim, Fran i Joselu. Deset minuta kasnije Real je smanjio. Brazilac Kaiky je igrao rukom, a sudac Francisco Maeso dosudio jedanaesterac nakon pregleda video snimike.

Gosti su prosvjedovali, ali bez uspjeha. Jude Bellingham je bio siguran. Samo pet minuta kasnije Almerija je zabila i treći gol, no još jednom se uključio VAR i još jednom je spasio domaći sastav. Ovoga puta zbog prekršaja Lopyja protiv Bellinghama.

Real je uspio izjednačiti u 68. minuti golom Viniciusa Juniora. I ovaj trenutak se provjeravao, činilo se kako je Vinicius zabio rukom, no sudac je pokazao na centar. U 77. minuti još jednom se uključio VAR. Bellingham je zabio za preokret, no Franc Garcija je bio u zaleđu.

U petoj minuti nadoknade gosti su ostali s igračem manje, nakon što je isključen Aizka Garitano, a tri minuta kasnije Real je stigao do pobjede golom Daniela Carvajala.