Korner 365 » Sarajevo do boda u posljednjim trenucima u derbiju s Borcem

Sarajevo do boda u posljednjim trenucima u derbiju s Borcem

Nogometaši Sarajeva i Borca odigrali 1:1 na Koševu u derbiju 13. kola Premijer lige BiH.

Borac je poveo već u 2. minuti i vodstvo kada je Nišić dobio loptu s desne strane i sa nekih sedam metara iskosa snažnim udarcem poslao loptu između ruku golmana Šahinovića pod gredu.

U nastavku susreta Sarajevo je pokušavalo doći do izjednačenja, a najbliži golu bio je Hasić koji je iz slobodnog udarca pogodio vratnicu. I gosti su nekoliko puta zaprijetili ali nisu bili precizni te se na odmor otišlo s prednošću Borca.

Već na početku drugog dijela Sarajevo je imali dobru priliku preko Hasića koji je savladao vratara Mijatovića, ali se na putu do gola ispriječio Herrera i očistio loptu.

U 74. minuti Borac je mogao udvostručiti prednost, ali Lukić nije iskoristio grešku Aničića kada je izašao sam pred vratara Sarajeva i pokušao ga prebaciti, ali je pucati daleko od gola.

U 82. minuti Borac je ostao s igračem manje nakon što je zbog grubog starta nad Čatakovićem izravan crveni karton dobio Pejović.

Do kraja susreta veliku priliku imao je Kyeremeh u 89. minuti kada je s nekih sedam metara bio neprecizan.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade domaći su uspjeli izjednačiti. Aničić se najbolje snašao u gužvi ispred gola gostiju i poslao loptu u gol za konačnih 1:1.