Korner 365 » Slovenija napravila veliki korak prema Euru

Slovenija napravila veliki korak prema Euru

Slovenski nogometna reprezentacija napravila je novi korak prema Europskom prvenstvu nakon što je u okviru kvalifikacijske skupine H, na domaćem terenu u Ljubljani, svladala Finsku 3-0.

Junak susreta bio je napadač Leipziga Benjamin Šeško koji je postigao dva pogotka tijekom prvog poluvremena te time usmjerio svoju momčad prema pobjedi. U 16. minuti je realizirao jedanaesterac za 1-0, dok je u 28. pogodio za 2-0. Na samom kraju, u sudačkoj nadoknadi, Janža je postavio konačnih 3-0.

Slovenija je vodeća u skupini te ima 16 bodova. Tri manje ima Danska, ali i utakmicu manje, dok su sada četiri boda iza Slovenaca igrači Finske i Kazahstana.

U toj skupini H ranije su međusobno igrale posljednje dvije reprezentacije s ljestvice, a u Belfastu je Sjeverna Irska bez većih problema pobijedila San Marino 3-0.

Obje su reprezentacije ostale na svojim dosadašnjim pozicijama, Sjeverna Irska je pretposljednja, a San Marino posljednji. No, Sjeverna Irska je skupila šest bodova, a njen subotnji suparnik i dalje je na nuli uz razliku pogodaka 0-24.