Korner 365 » Tänak ostvario veliku pobjedu u Čileu, Toyota osigurala naslov

Tänak ostvario veliku pobjedu u Čileu, Toyota osigurala naslov

Estonski vozač Ott Tänak (M-Sport Ford) osvojio je reli utrku u Čileu, 11. etape Svjetskog prvenstva, dok je Toyota dvije utrke prije kraja Svjetskog prvenstva osigurala momčadski naslov.

To je treći naslov zaredom.

Tänak i njegov suvozač Martin Järveoja slavili su sa 42.1 sekundi prednosti ispred belgijske posade u sastavu Thierry Neuville i Martijn Wydaeghe, a treće mjesto zauzeli su Britanci Elfyn Evans sa suvozačem Scottom Martinom koji su za Tänakom zaostali 1:06.9 minuta.

Bila je to druga Tänakova pobjeda u ovoj južnoameričkoj zemlji te njegova druga ove sezone nakon što je najbrži bio u veljači u Švedskoj.

Čileanski reli Estonac je osvojio 2019. s Toyotom, u debiju Čilea na svjetskom reli prvenstvu.

Rovanperä čeka potvrdu naslova

Četvrti je bio Finac Kalle Rovanperä sa suvozačem Jonneom Halttunenom. Njihov zaostatak za pobjednicima iznosio je 2:11.0 minuta, no finska posada zadržala je vodstvo u ukupnom poretku SP-a.

Iako je Evansovo treće mjesto u Čileu ostavilo otvorenim utrku za naslov svjetskog prvaka, Rovanperä, koji ima 31 bod prednosti pred drugoplasiranim Evansom u ukupnom poretku, mogao bi već na sljedećem, pretposljednjem reliju sezone osigurati naslov ako bude bolji od Britanca.