Korner 365 » U derbiju začelja Burnley i Luton podijelili bodove

U derbiju začelja Burnley i Luton podijelili bodove

U susretu 21. kola engleske Premier lige nogometaši Burnley i Luton Town odigrali su 1:1 i podijelili bodove u napetoj završnici.

Domaćin je poveo u 36. minuti golom Zekija Amdounija, a izjednačio je Carlton Morris u trećoj minuti nadoknade.

Nakon ove utakmice oba su sastava zadržala svoje pozicije u zoni ispadanja. Luton je 18. sa 16 bodova, dok je Burnley stepenicu niže sa 12 bodova. “Fenjer” drži Sheffield United s devet bodova.

Na posljednjoj, 17. poziciji, koja osigurava prvoligaški status nalazi se Everton sa 16 bodova.

Na vrhu ljestvice je Liverpool sa 45 bodova, tri više od Aston Ville, dok Manchester City i Arsenal imaju po 40 bodova.