Korner 365 » Zrinjski rutinski svladao Tuzlu City u Mostaru

Zrinjski rutinski svladao Tuzlu City u Mostaru

Nogometaši Zrinjskog dočekali su Tuzla City slavili rezultatom 3:1 u susretu 13. kola Premijer lige BiH koji je odigran u Mostaru.

Zrinski je u 33. minuti došao do vodstva iz dosta kontroverznog jedanaesterca. Ćuže je s leđa u kaznenom prostoru odgurnio Kobiljara, ovaj hvata loptu rukama, a sudija Frano Jelić pokazuje na bijelu točku.

Uzaludni su bili prigovori gostiju, Nemanja Bilbija postavlja loptu na bijelu točku i postiže pogodak za prednost Zrinjskog od 1:0.

U 63. minuti domaćin stiže do drugog pogotka. Malekinušić ubacuje s desne strane, a Ćuže iz blizine ubacuje loptu u praznu mrežu za 2:0.

Mirzad Mehanović u 70. minuti koristi ubačaj Nikića s lijeve strane i lijepo pogađa glavom za 2:1.

U 77. minuti Malekinušić se probao kroz gostujuću obranu, uposlio Bilbiju koji spušta loptu za Prskala, a ovaj postiže pogodak za konačnih 3:1 u ovom susretu.